fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

STATISTIKA/ Vrasjet në Greqi nuk ndodhin nga shqiptarët dhe emigrantët, por vetë nga grekët.

Pas ngjarjes së rëndë ne Glyka Nera ku autori vrasjes, piloti grek Harallambos Anagnostopoulos vrau gruan e tij 20-vjeçare me jastëk në sy të vajzës së vogël, një debat publik mjaft i gjerë filloi.

Kjo për arsye se para se Anagnostopoulos të zbulohej nga policia ai pretendonte se bashkëshortja e tij u vra nga grabitës shqiptarë.

Sipas statistikave të publikuara nga vetë mediat greke thuhet se krimet e kryera në Greqi nuk kanë autorë emigrantët, por vetë qytetarët grekë.

Në tabelën e publikuar shifrat tregojnë se krimet e kryera gjatë vitit 2020 nga qytetarët e huaj (ngjyrë blu) dhe krimet e kryera nga grekët (ngjyrë e verdhë).
Burimi/Tv Kombi

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button