fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Qytetet e jashtëzakonshme të Evropës (FOTO)

Të gjithë njerëzit kanë kurrreshtjen ta vizitojnë Milanon, Londrën, Parisin ose Barcelonën.

Por Evropa ka me bollëk vende që ju duhet t’i konsideroni sa më parë, transmeton KultPlus.

Janë disa qytete më pak të njohura, por që janë fantastike për t’u parë.

I gjeni të renditura më poshtë – kurseni para dhe vizitoni sa më parë.

Kotorr, Mal të Zi


Preveza, Greece


Osijek, Kroaci


Ferrara, Itali


Clonakilty, Irlandë


Sintra, Portugali


Marseille, Francë


Trondheim, Norvegji


Salamanca, SpanjëLucerne, Zvicër
Ghent, Belgjikë/KlanKosova/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button