fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Policia greke arreston 4 shqiptarë për kokainë e kanabis, në kërkim 1 tjetër (EMRAT + FOTO)

GREQI
Policia greke, ka bërë të mundur goditjen e një grupi trafikimi droge, që operonin në zonat e Agia Varvara, Halandri dhe Kolono.

Në prangat e policisë, si pjesë e grupit, kanë rënë dhe 4 shqiptarë, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

Personat e arrestuar janë:

1. H. Bashkim Isufaj, 25-vjec nga Patosi
2. Dh. Vladimir Kapllani, 23-vjec nga Erseka

3. M. – A. Kostandin Qarri, 17-vjec

4. Dh. V. Kapllani, 19-vjec nga Erseka

Ne kërkim është:

1. M. B. Isufaj, 33-vjec nga Patosi

Policia njofton më tej, se grupit në total i janë sekuestruar 2 kg e 30 gram kokainë, 5 kh dhe 461 gramë marijuhanë e llojit “skunk” dhe 31 gram kanabis. BW

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button