fbpx
AktualitetLajmeSport

Nuk ka më dilema rreth së ardhmes së Sergio Ramos

Sergio Ramos duket se e ka ndarë mendjen se ku do të vazhdojë karrierën. Mbrojtësi i famshëm andaluzian u largua nga Real Madrid pak ditë më parë, pas 16 viteve fantastike të kaluara në “Santiago Bernabeu”.

Kapiteni nuk rinovoi me “Los Blancos” dhe doli lojtar i lirë, diçka që i lejon të zgjedhë pa u nxituar klubin e ardhshëm.

Nga Spanja raportojnë se 36-vjeçari do të transferohet te PSG. Një gjë të tillë, 35-vjeçari ia ka treguar disa prej shokëve të skuadrës.

PSG është klubi që i ka bërë ofertën më të mirë deri tani nga ana ekonomike dhe kohëzgjatja (3-vjeçare), dhe Ramos do zyrtarizohet së shpejti si përforcim për klubin francez.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button