fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

ME VETEM 362 VOTA!!! Petrit Vasili Vasili futet në Kuvend, LSI djeg Kejdi Mehmetajn

ME VETEM 362 VOTA!!! Petrit Vasili Vasili futet në Kuvend, LSI djeg Kejdi Mehmetajn

ME VETEM 362 VOTA!!! Petrit Vasili Vasili futet në Kuvend, LSI djeg Kejdi Mehmetajn
Sikurse pritej, Monika Kryemadhi ka preferuar të mbajë në Kuvend si deputet Petrit Vasilin, duke ‘djegur’ kështu Kejdi Mehmetajn.

Në përgjigjen e saj për KQZ, kryetarja e LSI shprehet se kërkon mandatin e Fierti dhe jo atë të Tiranës.

Kujtojmë se Vasili mori në 25 Prill vetëm 362 vota nga në të gjithë Qarkun Tiranë.

Ndërkohë LSI pritet të ketë në Kuvend në shtator katër deputetë gjithsej. Ata janë Monika Kryemadhi, Erisa Xhixho, Agron Çelaj dhe Petrit Vasili.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button