fbpx
AktualitetLajmeShqiperia

Jul Deda kundërshtoi heqjen e fjalës “nënë”, i kthehet keq Elton Ilirjani: Shqipëria s’ka pasur kurrë artistë të vërtetë

Jul Deda kundërshtoi heqjen e fjalës “nënë”, i kthehet keq Elton Ilirjani: Shqipëria s’ka pasur kurrë artistë të vërtetë

Biznesmeni ga.y Elton Ilirjani është përplasur me aktorin e humorit, Julian Deda, pas një reagimi që ky i fundit bëri për kërkesën e komunitetit LGBTQI që të hiqet fjala “nënë”. Ilirjani u shpreh në “Instagram” se Julian Deda nuk mund të quhet artist.

“Kur nuk ke krativitet në profesion merresh me Anglinë. Nënë i themi edhe ne o zhurmues Julian Deda. Nënë madje unë e dua më shumë nënë time! Do ta dëgjosh historinë timë o Balzaku i Shqipërisë? Apo read the remode control panel. Unë gjithmonë kam menduar dhe mendoj më fort tani se Shqipëria kurrë nuk ka pasur artista të vërtetë.”

Julian Deda gbshpërtheu në sulme ndaj komunitetit LGBTQ, duke i quajtur të palaço e duke shtuar se fjala “nënë” nuk mund të hiqet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button