Sport

VIDEO/ De Gea i dhuron Villarrealit trofeun e Europa League, “magjistari” Unai Emeri mposht Manchester United

Villarreal është fituese e Europa League pas një ndeshje “maratonë”, e cila u mbyll vetëm përmes penalltive, pasi 120 minutat përfunduan në barazim 1-1 me gola të shënuar nga Moreno për spanjollët dhe Cavani për Manchester United. Skuadra e Emery tregua më e ftohtë te penalltitë, pas plot 21 goditjeve të sakta nga pika e bardhë.

Ndeshja nisi e barabartë për të dy skuadrat, me United, që e tentoi më qartë portën. Gjithsesi, golin e shënuan spanjollët, që kaluan në avantazh me Gerard Morenon në minutën e 29, duke e mbyllur pjesën e parë me avantazhin e Villarreal.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button