AktualitetLajmeShqiperia

Restart/ Regjisori dhe fotografi Adriatik Berdaku, rrëfen rrugëtimin e tij profesional nga Kruja në New York

Portali “alb-network”, prej disa javësh tashmë ka bërë të mundur të sjellë me profesionalizëm dhe paanshmëri çdo aktivitet dhe ngjarje që ndodh në të gjitha trevat shqipfolëse por edhe në diasporë, ku fokusi më i madh është pa dyshim shqiptarët e Amerikës dhe Kanadasë.
Por veç lajmeve, ofertave të punësimit, hapsirës së shit-blerjeve si dhe konsulencës juridike falas, tashmë vijm edhe me një rubrikë me video që do titullohet “ Restart”, ku gazetarët e portalit do prezantojnë për publikun e gjërë histori nga më të ndryshmet të shqiptarëve në diaspora.

Historia e parë që ju do keni kënaqësinë të ndiqni është historia e regjisorit dhe fotografit të njohur Adriatik Berdaku, i cili do të na rrëfejë mbi rrugëtimin e tije personal dhe profesional nga qyteti historik i Krujës e deri në “stacionin”e tij aktual New Yorku.

Ai sot është një ndër profesionistët më të kërkuar me bashëpunime të shumta si në botën e modës ku merr pjesë rregullisht prej disa vitesh në eventin më të ndjekur të modës në botë, “ New York Fashion Week”, por edhe me aktivitete me zhanre nga më të ndryshmet përfshi këtu edhe evente familjare si dasma, ditëlindje etj.

Ndërkohë aktualisht ai është zyrtarisht edhe operatori i kryetarit të bashkisë së New Yorkut, Bill De Blasio.

Më poshtë është intervista e plotë e fotografit të njohur Adriatik Berdaku e realizuar nga gazetari në New York Ani Elezi

Historia e parë që ju do keni kënaqësinë të ndiqni është historia e regjisorit dhe fotografit të njohur Adriatik Berdaku, i cili do të na rrëfejë mbi rrugëtimin e tije personal dhe profesional nga qyteti historik i Krujës e deri në “stacionin”e tij aktual New Yorku.

Ai sot është një ndër profesionistët më të kërkuar me bashëpunime të shumta si në botën e modës ku merr pjesë rregullisht prej disa vitesh në eventin më të ndjekur të modës në botë, “ New York Fashion Week”, por edhe me aktivitete me zhanre nga më të ndryshmet përfshi këtu edhe evente familjare si dasma, ditëlindje etj.

Ndërkohë aktualisht ai është zyrtarisht edhe operatori i kryetarit të bashkisë së New Yorkut, Bill De Blasio.

Më poshtë është intervista e plotë e fotografit të njohur Adriatik Berdaku e realizuar nga gazetari në New York Ani Elezi

Burimi:alb-network.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button