fbpx
Lajme

Dënohet me dy vite burg ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla

Dënohet me dy vite burg ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla

Gjykata e Posaçme dënoi me dy vite burg, si dhe 5 vjet heqje funksionesh publike, ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, për “fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë”.
Po ashtu, Gjykata vendosi edhe konfiskim të pasurive, gati 22 mijë metra katror truall dhe një apartament në Durrës.
Prej shkurtit 2018, Llalla është pjesë e listës së zezë të Departamentit Amerikan të Shtetit, që i ka ndaluar hyrjen në SHBA atij dhe familjarëve.
Më herët, përmes avokatit të tij, Llalla kërkoi të shpallet i pafajshëm për akuzën.
Sipas Sokol Hazizajt, çështja ndaj Llallës është e paragjykuar, e njëanshme, e padrejtë dhe e paligjshem

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button