fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Apoloni/ Zbulohet varreza antike të periudhës Romake(FOTO)

Apoloni/ Zbulohet varreza antike të periudhës Romake(FOTO)

Ditën e sotme janë zbuluar disa varreza antike gjatë punimeve për ndërtimin e bypass-it të Apolonisë

Bëhet me dije se varrezat janë zbuluar gjatë punimeve që po bëhen për hapjen e një rruge lidhëse të “bypass-it”.

Varreza ndodhet jashtë murit rrethues të qytetit antik, teksa dyshohet se varresat i përkasin

Nuk dihet më shumë informacione, teksa janë ndalur punimet në baypass dhe janë arkeologët ata që do të studiojnë varret antike që u gjetën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button