fbpx
PolitikaShendetesi

Avioni ‘full’, Edi Rama publikon FOTOT: Vijnë në Rinas 208 MIJË VAKSINA

Kryeministri Edi Rama njofton se pas pak orësh do të vijnë në Rinas 208 mijë vaksina anti-Covid, për të gjithë shtetasit shqiptarë.

“208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në Rinas”, shkruan Rama dhe ndan fotot e mëposhtme. Megjithatë, nuk dihet se për çfarë vaksinash bëhet fjalë.

Aktualisht, në Shqipëri janë të disponueshme katër lloje vaksinash; Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Gjithashtu, dje në Aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur dhe 50,000 doza të vaksinës AstraZeneca. Kurse të shtunën në vendin tonë erdhën 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax, pra në total 90.800 doza për dy ditë

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button