fbpx
AktualitetPolitika

Hajde-hajde s’e dinim këtë/ Lulzim Basha: Shkoja çdo natë në disko me shokët, e kisha qejf shumë muzikën

Krej ndryshe nga sa e shohim tani Lulzim Basha rrëfeu se si një i ri pak “çapkën” pasi asoj kohe muzika pop nuk lejohej frenkuentonte diskot aty ku dhe mësoi të luante si DJ.

Papritur ndodhem te një vend i icli ishte me disko ku skishte nevojë të merrje një kasetë të Michael Jackson, parpitur muzika mu hap si mundësi dhe unë kisha shumë qejf diskot. Kam një shok Riçardin dhe ai ishte Dj i vërtetë. Afër kampusit të Universitetit kishte një disko të famshme dhe Riçardi ishte mbreti I DJ.

Ne shkonim kërcenim në orët e vona dhe mendoj që ajo dashuria për muzikën mu kthye në një kuriozitet të madh si funksionon kjo gjëra prandaj mësova nga ai”, tha Basha

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button