fbpx
Lajme

Atalanta mposht Juventusin dhe pozicionohet më mirë në garën për top-katërshe

Atalanta mposht Juventusin dhe pozicionohet më mirë në garën për top-katërshe

Atalanta ka regjistruar fitore të rëndësishme përballë Juventusit në Gewiss Stadium në garën për top-katërshe në Serie A.

Skuadra nikoqire e nisi më mirë takimin duke rrezikuar në minutat e parë, ndërkohë që Zonja e Vjetër kërcënoi përmes Alvaro Moratas.

Në 45 minutat e para rrjetat nuk u prekën dhe ekipet shkuan në pushim me shifrat e fillimit të ndeshjes.

Luis Muriel ishte i pari që rrezikoi në fraksionin e dytë, ndërsa një mundësi të humbur e pati Paulo Dybala nga gjuajtja e lirë.

Me kalimin e minutave, Bianconerët i intensifikuan sulmet në përpjekje për ta fituar ndeshjen, porse nikoqirët rrezikonin me kundërsulme.

Pas një gjuajtje nga këndi, Ruslan Malinovsky e provoi fatin nga largësia dhe topi u devijua për t’u ndalur në rrjetën e Wojciech Szczesny.

Me këtë fitore, Atalanta pozicionohet në vend të tretë në tabelë me dy pikë më shumë se Juventusi, derisa Zonja e Vjetër ka vetëm tri pikë më shumë se Napoli që ndodhet një vend më poshtë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button