fbpx
aktoretShow-Biz

Anxhela Peristeri këndon shqip në emisionin e famshëm grek: Jam krenare që jam shqiptare

Anxhela ishte e ftuar në emisionin e njohur grek.
Këngëtarja Anxhela Persiteri së fundi ishte e ftuar në emisionin grek “Eutixite”.

Me këtë rast, ajo ka dhënë edhe një intervistë, ku foli për jetën private dhe atë profesionale, e me këtë rast foli edhe për prejardhjen e saj.
E pyetur se a është greke, Anxhela u përgjigj “Jo unë jam shqiptare, unë dhe prindërit e mi kemi lindur ne Shqipëri, me Greqinë më lidh prejardhja e largët dhe fakti që kam punuar”.

Në fund të intervistës, ajo performoi këngën “Karma”, me të cilën do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.
Përmes një postimi, këngëtarja u shpreh e emocionuar që ishte pjesë e emisionit më të famshëm të mëngjesit në Greqi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button