fbpx
KurioziteteLajme

Qëllohet me armë zjarri i riu në Fier

Qëllohet me armë zjarri i riu në Fier

 

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në fshatin Sulaj të qytetit të Fierit mesditën e kësaj të premteje. Bëhet me dije se një 33-vjeçar është plagosur me armë zjarri nga një 44-vjeçar për motive të dobëta.
Bëhet me dije se 44-vjeçari është shpallur në kërkim, ndërsa policia ka ngritur pika kontrolli hyrj-dalje në qytetin e Fierit.
Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe motivit të ngjarjes .
Njoftimi:
Fier/Informacion paraprak
Plagosi me armë zjarri një shtetas, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar. Vijon krehja e zonës për kapjen e tij.
Sot rreth orës 14:00, në fshatin Sulaj, Fier, shtetasi R. M., 44 vjeç, në rrethana e motive ende të paqarta ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin P. P., 33 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.
Menjëherë forca të shumta Policie kanë shkuar në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës si edhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të Fierit për kapjen e autorit.
Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe motivit të ngjarjes .

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button