Politika

Shpërthen Meta, bëhet gati për luftë: Edhe fëmijët e mi të shuhen si të Adem Jasharit, nëse ka nevojë Shqipëria

Presidenti Ilir Meta ka krahasuar veten me heroin e Luftës së Kosovës, Adem Jashari. I ftuar në emisionin “One”, Meta u shpreh se para Shqipërisë nuk pyet as për familjen e fëmijët e tij.

‘Po qe nevoja për të mbrojtur Shqipërinë’, tha Meta, ‘edhe fëmijët e mi le të shuhen si të Adem Jasharit’

“Ka dy institucione qe nuk tunden, populli dhe Presidenti i Republikës. Ilir Meta para Shqipërisë nuk pyet as për fëmijët e tij. Edhe fëmijët e Ilir Metës të shuhen si fëmijët e Adem Jasharit, po qe nevoja për të mbrojtur Shqipërinë,“-tha Meta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button