fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Ndërron jetë në burg financieri i Wall Street, ishtë dënuar për 150 vjet.

Ndërron jetë në burg financieri i Wall Street, ishtë dënuar për 150 vjet.

SHBA

Bernie Madoff, i njohur në SHBA si financieri i Wall Street ka ndërruar jetë në burg në moshën 82-vjeçare.

Madoff po vuante një dënim 150 vjeçar pasi kishte mashtruar investitorët duke u marrë miliarda dollarë.

Nëpërmjet skemës Ponzi e cila ra gjatë krizës së 2008 ai merrte paratë e investitorëve të cilat i përdorte për pagesa dhe jo për fitim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button