fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

DY TË RINJTË U BËNË MILIONERË NË KOHË PANDEMIE

DY TË RINJTË U BËNË MILIONERË NË KOHË PANDEMIE

Dy zviceranët, Jascha Rudolphi dhe Luca Steffen gjetën mënyrën të bëjnë para gjatë pandemisë.

Ata janë bërë milionerë gjatë valës së parë të pandemisë duke shitur maska mbrojtëse kundër virusit.

Sipas mediave zvicerane, secili prej tyre bëri 30 dhe 100 milionë franga (27-92 milionë euro).

Dy 23-vjeçarët, i importuan maskat nga jashtë vendit dhe i shitën ato për rreth 8.50 CHF (7,8 euro) dhe 9.90 CHF (9,10 euro) përmes kompanisë së tyre Emix.

Ata aktualisht po përballen me akuzat për shitjen e maskave të papërdorueshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button