fbpx
Politika

“Berisha largoi pikturen e Gjergj Kastriotit nga zyra me urdhër të Erdoganit!”

“Shumica e politikaneve shqiptare ne Kosove, Shqiperi dhe Maqedoni i jane nenshtruar Erdoganit, pervec te ndjerit Arben Xhaferi dhe Ramush Haradinaj!”

Kështu shkruan gazetarja Arbana Xhara, e cila ka postuar një video të një interviste të Joseph DioGuardi, që tregon se si Berisha largoi pikturen e Gjergj Kastriotit nga zyra me urdhër të Erdoganit.

“Erdogan poshtëroi Sali Berishën në zyrë. Ku e gjete kete portre te Skenderbeut, ai eshte tradhetar, hiq! Dhe Berisha e hoqi. Tradhetaret duhet te largohen nga politika shqiptare te gjithe pa dallim partie, feje apo krahine”, shprehet Dioguardi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button