fbpx
Kuriozitete

Shqiptarin e punësoi ne token e tij , pasi kthehet, pronari grek shtanget kur shikon se çfarë ishte duke bërë..

Shqiptarin e punësoi ne token e tij , pasi kthehet, pronari grek shtanget kur shikon se çfarë ishte duke bërë..

Punë ka por nuk ka profesionistë” thotë një shprehje e artë që zë kuptim edhe në vendin tonë.

Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë.

Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve.

Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa.

Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit.

Ai shkruan: Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika,

kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojmë shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button