fbpx
LajmePolitika

“Këta nuk meritojnë asnjë shans”, reagon PD pas banderolës së vendosur në mes të Shkodrës

“Këta nuk meritojnë asnjë shans”, reagon PD pas banderolës së vendosur në mes të Shkodrës

Partia Demokratike, Dega Shkodër ka reaguar për vendosjen e një banderole në qytet ku shihen të afishuar, Ilir Meta, Lulzim Basha, Sali Berisha dhe Monika Kryemadhi si të burgosur me mbishkrimin: “Këta nuk meritojnë asnjë shans”.

 

Dega e PD Shkodër përmes një postimi në rrjetet sociale e quan një provokim të ulët për qytetin dhe qytetarët shkodranë, pasi godina e institucionit public mori pamjen e një zyre elektorale.

 

Reagim i Partisë Demokratike Dega Shkodër:

 

Edi Rama mos luaj me Shkodren dhe me shkodranët.Provokim i ulët i qytetit dhe i qytetarëve shkodranë nga kusarët në ikje të Edi Ramës.Në godinën e institucionit publik që paguhet me taksat tona, Televizioni Shqiptar mori pamjen e një zyre elektorale.  Si bojaxhinjtë e natës, sot në dreke u shpalos një banderole e porositur nga Edi Rama dhe sejmenët e fundit të pushtetit në ikje.

 

Me tentativën e turpshme për të fyer Shkodren dhe shkodranët, nderin dhe dinjitetin e tyre, Edi Rama mori përgjigjen ashtu si do ta marrë nga Shkodra dhe e gjithë Shqipëria me 25 Prill.

 

Asgjë dhe askush nuk do ta ndalë fitoren e Partisë Demokratike dhe kthimin e Shqipërise, shqiptarëve.

 

Janë turpi dhe faqja e zezë e Shkodrës! Shqipëria fiton!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button