fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

91 vjeçari që ka agjëruar 77 Ramazana (VIDEO)

91 vjeçari që ka agjëruar 77 Ramazana (VIDEO)

Rutina e tij fillon me zgjimin në 5 të mëngjesit dhe me faljen e namazit, shkruan OnAir.

 

Bëhet fjalë pikërisht për Osman Mavraj. Ai është 91 vjeçar dhe gëzon shëndet të plotë. Si një besimtar i devotshëm edhe këtë vit ai ka në plan të agjërojë. Deri më tani Osmani ka agjëruar 77 Ramazana. Ai filloi të agjërojë që në moshën 14 vjeçare dhe që atëherë nuk ka bërë pushim. E vetmja periudhë e jetës së tij në të cilën ai nuk ka agjëruar ka qenë gjatë kohës kur ai ishte ushtar, kjo për fakt se nuk ka mundur.

 

Gjatë kësaj interviste në emisionin “Alarm” ai gjithashtu tregoi edhe rreth jetesës së tij në periudhat e mëparshme. Osmani tregon se ishte vetëm 20 vjeç në moshën kur është martuar.

 

Gjithashtu ai nuk harroi edhe të ndajë disa këshilla për të rinjtë.

 

Intervistën e tij të plotë mund ta gjeni në videon më poshtë:

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button