fbpx
Lajme

Tronditet Greqia/ Ekzekutohet me 6 plumba gazetari i njohur i kronikës së zezë

Një gazetar i kronikës së zezë është ekzekutuar me 6 plumba pranë banesës së tij në Greqi.

George Karaivaz mbulonte kronikën e zezë dhe ishte i punësuar pranë televizionit “Star Channel”.

Mësohet se autorët e vrasjes së gazetarit kanë qenë dy, ndërsa e kanë qëlluar atë me armë me silensiator, dhe janë larguar me motor nga vendi i krimit.

Gazetari kishte ndjekur një çështje specifike në Greqi, ku një personazh i njohur i botës së krimit Dimitris Malamas (ai u vra në mëngjesin e 29 tetorit 2019) kishte me oficerë të lartë të Policisë Greke.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button