fbpx
AktualitetLajmePolitika

Meta flet live :Kur Stresi me një thirrje rrëzoi gjysmën e qeverisë, unë isha në Presidencë me Covid

Presidenti Ilir Meta ka zbuluar në një deklaratë për mediat nga qyteti i Vlorës se ka qenë i infektuar me COVID.

Ai tha se ishte i infektuar gjatë ditëve kur në Shqipëri po zhvilloheshin protestat për vr asj en e Klodian Rashës, teksa u shpreh se nuk ka qenë ai nxitësii dhu nës së prot estuesve.

“Kur persona të papërgjegjshëm që ai motivon për dhu në ndaj popullit vr anë të riun Klodian Rasha dhe kur Stresi me një thirrje rrëzoi gjysmën e qeverisë, ai më akuzonte mua për nxitje të fëmijëve. Unë isha në rezidencën e Presidentit dhe isha me COVID, ndaj nuk doja të flisja dhe të shmangja vëmendjen nga problemet e tjera”, tha Meta.
Burimi korrieri.com.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button