AktualitetKurioziteteLajme

Moti/ Reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash

Moti/ Reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash

 

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot me reshje në të gjithë territorin. Gjatë pasdites dhe natës vranësirat do t’i lënë vendin kthjellimeve.

Sot temperaturat do të kenë njē rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 15°C.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button