fbpx
aktoretAktualitetKurioziteteLajmeShow-Biz

I thone dashnorja e Ilir Metes! Xhensila i lutet Besit që të largohen nga Shqipëria, por ai thote se: Unë jam i krishterë dhe…(Video)

I thone dashnorja e Ilir Metes! Xhensila i lutet Besit që të largohen nga Shqipëria, por ai thote se: Unë jam i krishterë dhe…(Video)

Bes Kallaku ëshë një ndër personazhet më të preferuar të publikut, i cili ka rrëmbyer zemrat e tyre me rolet karakteristike në spektaklet e humorit, por edhe me thjeshtësinë që e karakterzion.

Ai ka qenë i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në ABC, i cili ka realizuar një intervistë shumë të ndjerë, ku ka rrëfyer gjëra që nuk i dinim për të

Gjate ketyre viteve neper rrjete kane qarkulluar fjale se Xhensila eshte dashnorja e Ilir Metes, por sigurisht eshte mohuar kategorisht

Bes Kallaku ka folur për lidhjen shumë të ngushtë që ka me besimin e krishterë, por edhe sa shumë ai e do Shqipërinë.

Ndër të tjera, aktori ka treguar se në fakt Xhensila Myrtezaj i ka propozuar që të largoheshin nga Shqipëria, por ai nuk ka dashur të braktisë vendin e tij.

“Shqipëria është besimi im kryesor. Unë kam patur shumë raste që të iki dhe të le

Shqipërinë. Në fakt Xhensila thotë që ta shohim si mundësi, sepse kemi miq jashtë, por unë e kam shumë të vështirë që të le vendin tim. Unë jam i krishterë dhe kam një lidhje shpirtërore që është At Zef Pëllumbi”, është shprehur Bes Kallaku.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button