Lajme

Mëngjesi nis me tërmet, lëkundja ndihet në Krujë e Durrës

Një lëkundje tërmeti është regjistruar pak më parë në vendin tonë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë të shkallës rihter. Thellësia e tërmetit ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo njerëzore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button