fbpx
AktualitetBotaEkonomiKuriozitete

Ky është 19-vjeçari shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik, u përplas me shtyllën pasi humbi kontrollin e motorit (EMRI-FOTO)

Ky është 19-vjeçari shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik, u përplas me shtyllën pasi humbi kontrollin e motorit (EMRI-FOTO)

Një 19-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të rëndë me motor mbrëmjen e 2 prillit në Piombino Dese të Italisë.

Studenti i Liceut Alessio Bariamcanaj ishte duke udhëtuar me motor ‘Yamaha 125’ kur u përplas me një shtyllë, duke pësuar fraktura të rënda në trup.

Ai u transportua menjëherë me helikopter në spitalin e Trevizos në Itali, por fatkeqësisht nuk mundi dot t’u mbijetojë plagëve të marra nga përplasja e fortë dhe ndërroi jetë mëngjesin e 3 prillit.

Alessio jetonte në Piombino Dese, në zonën e Padova  sëbashku me familjen e tij. Ai luante futboll në ekipin lokal të Piombino.

Në foto: Viktima Alessio Bariamcanaj

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button