fbpx
Show-Biz

“Pse duhet të durojë njeriu kaq shumë?”, historia e gruas që i shpëtoi shumë herë vdékjes rrënqeth shqiptarët

Mbrëmjen e sotme, emisioni “Dua të të bëj të lumtur” transmetoi historinë e dhímbshme të Rajmondës, një 26-vjeçare e cila dhùnohej prej vitesh nga bashkëshorti.

Ai i kishte thýer dhëmbët, i kishte shkàktuar epilépsi nga gòditjet e shumta dhe i kishte héqur asaj dëshirën për të jetuar.

Bashkëshorti e dhùnònte vazhdimisht dhe pasi duroi gjatë, ajo vendosi më në fùnd të ndàhej. Mirëpo, për hir të vjehrrës që e kishte shpëtuar shumë herë nga duart e djalit të saj dhe nga vdékja, Rajmonda kishte vendosur të mos e dénòncònte atë.
“Më pati thýer telefonin edhe nuk i ishte djégur ekrani. Mora mamin në telefon, djali i vogël e pa. Më tha s’kam fjetur fare sepse tërë natën ka qëndruar te dera duke më mbròjtur mua, më ka fshéhur thíkat. Djali i vogël qànte. Shumë. Pafùnd. I thoshte vjehrra mos se është gjynah, mos se i cove fëmijët në tràumë por ai edhe më shumë.

Vinte vjehrra, erdhi dy tri herë. Vjehrra e shkrétë ka fjetur te dera. Fli te krevati im se unë do rri te dera që të mos të t’mbýsi ty, më tha. Kur íku fshéhu thíkat. Pastaj mori vjehrra më coi te krevati i saj, më tha mérre dhe djalin që të mos sémuret. Isha shumë kéq, më trònditej trupi, kisha ethe.

Vjehrra s’kishte ku të më conte se ishte dhe natë. Mbajta mend numrin e mamit, e mora…i thashë nuk e di si do bëj por jam shumë kéq, m’u shkrép hémòrragji. Më cuan në spítal. Më thanë shko dénòncòje por më vinte kéq për vjehrrën se me mijëra herë më ka shpétuar jetën”- tregoi Rajmonda mes lòtësh, teksa rrëfimi i saj përlòti edhe moderatoren e emisionit, Arbana Osmanin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button