Sport

Bayern Munich mposht RB Leipzigun, bën hap të madh drejt titullit

Bayern Munich ka marr një fitore të madhe ndaj rivalit të drejtpërdrejt për titull, RB Leipzigut me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga.

Ndeshja në fillimin e saj ishte shumë e fortë me të dy ekipet që luftuan, sidomos në mesfushë, duke mos lejuar shumë raste.

Bayern Munich në rastin e tyre të parë serioz arritën të shënonin.

Thomas Muller japi një pasim të bukur për Leon Goretzkan, i cili arriti ta mposht Peter Gulacsin për 1-0 në minutën e 38-të.

Pa u mbyllur pjesa e parë Bayern kishte edhe dy raste të mira me Leroy Sane dhe Maxim Chuopo-Motting, por nuk shënuan.

Me të filluar pjesa e dytë RB Leipzig, radhiti rastet para portës së Bayern.

Marcel Sabitzer provoi dy herë, ndërsa Dani Olmo një herë, por në që nuk arritën ta ndryshojnë rezultatin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button