fbpx
LajmeSport

“Sa e mirë është kjo skuadër”, UEFA mahnitet dhe ngre në piedestal Kombëtaren Shqiptare

Shqipëria bëri detyrën në transfertë ndaj San Marinos, fitoi 0-2 me gola të Manajt dhe Uzunit, por përtej tri pikëve që ishin detyrim, la për të dëshiruar për nga niveli i lojës. Gjatë pikë në tri sfidat e parë eliminatore qëndrojnë, pasi kritikat për humbjen me Anglinë në “Air Albania” mund të jenë të tepërta, por gjithsesi Shqipëria e Rejas nuk ngrohu aspak përballë dy kundërshtarëve modestë, Andorrrës dhe San Marinos.

Në një postim të UEFA-s në faqen e tyre, shihet se si statistikat për Shqipërinë flasin të kundërtën, ku në 6 ndeshje në transfertë përfaqësuesja kuqezi është e pamposhtur dhe nuk ka pësuar asnjë gol, dhe ka 6 ndeshje zyrtare që nuk humbet teksa ja kanë dalë të marrin 5 fitore nga 6 ndeshje të luajtura, ku e vetmja humbje është disfata ndaj Anglisë.“Sa e mirë është kjo skuadër e Shqipërisë?”, shkruan UEFA në faqen zyrtare.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button