fbpx
KurioziteteLajmePolitika

Lulzim Basha mbledh “yjet e BE”-së në spotin e ri elektoral: Unë e di si të anëtarësohemi në Europë

Lulzim Basha mbledh “yjet e BE”-së në spotin e ri elektoral: Unë e di si të anëtarësohemi në Europë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha publikon një spot të ri elektoral dhe thotë se ai e di rrugën e anëtarësimit e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Basha thotë se anëtarësimi në BE do të sjellë ndryshim dhe përmirësojë jetën e shqiptarëve.

Kujtojmë se Shqipëria është shumë pranë mbajtjes së konferencës së parë ndërqeveritare, ndërsa Komisioneri për zgjerimin e BE-së, deklaroi më herë gjatë marsit se Shqipëria i ka përmbushur tashmë kushtet për të nisur negociatat

 

“Për të sjellë ndryshimin dhe për të përmirësuar jetën e të gjithë shqiptarëve, na duhet të anëtarësohemi në Bashkimin Europian. Rama nuk mund ta bëjë këtë. Ne mundemi! Së bashku do të integrojmë Shqipërinë në BE”, shkruan Basha në Twitter.

https://twitter.com/lulzimbasha_al?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1377676049388072963%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnewsbomb.al%2Flulzim-basha-mbledh-yjet-e-be-se-ne-spotin-e-ri-elektoral-une-e-di-si-te-anetaresohemi-ne-europe%2F

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button