KurioziteteLajmePolitika

Rama këshillon sipërmarrësin: Merr punëtorë të huaj nga Bangladeshi, s’merren as me thashetheme

Rama këshillon sipërmarrësin: Merr punëtorë të huaj nga Bangladeshi, s’merren as me thashetheme

Pronari i fasonerisë në Shkodër i tha kreut të qeverisë Edi Rama se sipas tij, nuk ka fuqi punëtore. Rama u shpreh se me ligjin për të huajt mund të marrë punëtorë të huaj nga Bangladeshi, Afganistani dhe India.

“Ne kemi kaluar ligjin e ri për të huajt që është shumë i thjeshtë. Nuk ka më fare nga ato procedurat e tmerrshme. 7 ditë është procedura për të marrë punëtorë të huaj.  Me këtë pagë që ke ti këtu i ke të sigurt punëtorët e huajt nga Bangladeshi nga Afganistani, nga India. I ke pronto, nuk dinë as shqip dhe nuk merren me thashetheme. Sa të fillojnë me mësu shqip, fillo ndërroi se i futet krimbi, jo politika, jo demokracia jo më the të thashë”, tha Rama.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button