BotaKurioziteteLajme

Nuk pranoi lidhjen e vajzës së tij, 49-vjeçari shqiptar tentoi të vrasë 17-vjeçaren, policia në Itali mbërriti në kohë për ta shpëtuar

Nuk pranoi lidhjen e vajzës së tij, 49-vjeçari shqiptar tentoi të vrasë 17-vjeçaren, policia në Itali mbërriti në kohë për ta shpëtuar

Policia italiane ka vënë në pranga një 49-vjeçar, i cili kërcënoi të vriste vajzën e tij 17-vjeçare.

Sipas mediave italiane, ai nuk kishte pranuar lidhjen e vajzës me një bashkëmoshatar të saj dhe kishte shkuar në depo për të marrë një send të dyshuar armë. Në atë moment, vajza e frikësuar ka marrë në telefon policinë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe pasi policia mbërriti në shtëpinë e tyre, gjeti pjesë të ndryshme të një pistolete daulle, të paregjistruar dhe pa numër serik, të fshehura në disa vende të shtëpisë dhe në derdhjen e jashtme.

Gjithashtu u gjetën  1.5 kg marijuanë dhe një bajonetë. Burri, një shqiptar 49 vjeçar, ishte paralajmëruar më përpara nga policia italiane për veprimet e tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button