fbpx
KurioziteteLajme

Qeveria italiane vendos masa të reja për të gjithë ata që udhëtojnë drejt vendit fqinj, rikthehet karantina (DETAJE)

Qeveria italiane vendos masa të reja për të gjithë ata që udhëtojnë drejt vendit fqinj, rikthehet karantina (DETAJE)

Qeveria italine ka marrë masa të reja për të gjithë qytetarët që udhëtojnë drejt vendit fqinj.

 

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur masën e karantinimit e tamponit të detyrueshëm për të gjithë ata që mbërrijnë në Itali nga vendet anëtare të Bashkimit  Europian.

 

“Corrierre della sera” bën me dije se të gjithë qytetarët duhet t’i nështrohen një tamponi para udhëtimit, më pas kur të mbërrijnë do të vendosen në karantinë për 5 ditë dhe pas karantinës sërish do t’i nënshtrohen një tjetër tamponi.

 

Vendi për masat e reja është marrë për shkak se ditët e  fundit italia ka pasur një rritje të rasteve me Covid-19.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button