fbpx
BotaKurioziteteLajme

Në Londër vizatohen në mur 150,000 zemra në nder të viktimave të Covid-19

Në Londër vizatohen në mur 150,000 zemra në nder të viktimave të Covid-19

Aktivistët për të ndihmuar familjet e viktimave të pandemisë së koronavirusit duke vizatuar gati 150,000 zemra në mur përballë Parlamentit Britanik në kujtim të atyre që vdiqën nga Covid-19.

Muri duhet të jetë i gjatë qindra metra përgjatë bregut jugor të lumit Tamiz përpara spitalit St. Tome, ku Kryeministri Boris Johnson ishte në njësinë e kujdesit intensiv vitin e kaluar.

“Çdo zemër është pikturuar me dorë dhe unike, siç janë të dashurit që kemi humbur”, tha Matt Fuller, një nga themeluesit e grupit.

Qeveria Britanike ka premtuar të ngrejë një monument për viktimat e koronavirusit kur të mbarojë pandemia./ KultPlus.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button