fbpx
KurioziteteLajme

Donald Trump hap faqen e tij: Çfarë shkruan i përjashtuari i madh i rrjeteve sociale

Donald Trump hap faqen e tij: Çfarë shkruan i përjashtuari i madh i rrjeteve sociale

Donald Trump, ish-presidenti republikan, ka nisur një platformë të njoftuar përmes së cilës ai do të qëndrojë në kontakt me mbështetësit e tij dhe kështu të tregojë se çfarë bëri ndërsa ishte në detyrë.

45office.com tregon në faqen e tij të parë fotot e Trump me njerëz të ndryshëm, duke përfshirë gruan e tij Melania, anëtare të ushtrisë dhe udhëheqësit botërorë, të marra gjatë presidencës së tij.

“Zyra e Donald J. Trump është e angazhuar për të ruajtur trashëgiminë madhështore të administratës Trump, ndërsa në të njëjtën kohë promovon axhendën ‘Amerika e Para”, lexohet në një mesazh në faqen e tij të internetit.

Faqja përmban një tekst me 850 fjalë që glorifikon kohën e tij në pushtet, duke theksuar atë që Trump shpesh ka përmendur si arritjet e tij më të mëdha, duke përfshirë energjinë dhe sigurinë e kufirit, fuqizimin e NATO-s dhe aleancave të tjera ndërkombëtare dhe përgjigjen e tij ndaj pandemisë së koronavirusit. Sigurisht, nuk përmenden dy gjyqet e shkarkimi apo sulme ndaj institucioneve demokratike që shënuan mandatin e tij.

Nuk dihet kur faqja u bë aktive.

Trump ka ruajtur ndikimin e rëndësishëm në Partinë Republikane pavarësisht humbjes në zgjedhjet e vitit 2020 dhe la të kuptohet për një kandidaturë të mundshme presidenciale në vitin 2024.

Në një intervistë me Fox News më parë këtë muaj, Jason Miller, një zëdhënës i fushatës së Trump 2020, tha se Trump do të nisë rrjetin e tij social brenda dy deri në tre muaj.

Trump u pezullua nga Twitter, Facebook dhe media të tjera sociale pas sulmit në 6 janar në Capitol.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button