fbpx
KurioziteteLajmeShendetesi

Nje maske me aspirine e cila nuk ka shpenzime pothuajse fare : Kete e perdori tezja ime dhe tashme ajo duket sikur te jete 30 vjece

Nje maske me aspirine e cila nuk ka shpenzime pothuajse fare : Kete e perdori tezja ime dhe tashme ajo duket sikur te jete 30 vjece

Aspirina është një qetësues i cili përdoret shumë nga të gjithë ne. Zakonisht u jepet pacientëve të cilët vuajnë nga pro. blemet kardiova. skulare për shkak të vetive antiinflamatore që ka.

Por duke lënë mënjanë anën pozitive që ka për shëndetin tuaj, ai gjithashtu mund të përdoret dhe në fushën e kozmetikës për shkak të avantazheve të tij.

Subst. anca e tij kryesore nga e cila përbëhet është acidi salicilik, i cili ka veti të mrekullueshme dhe është ar. miku kryesor i puçrave, akn. eve, njollave të errëta, për prob. lemet e poreve..etj.

Maska me aspirinë , kos dhe mjaltë

Kjo maskë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe ka veti shumë të mira për pastrimin e fytyrës nga puçrat dhe nga njollat e zeza.

Kjo përzierje do jetë gjithashtu dhe një hidratues shumë i mirë për fytyrën tuaj duke i dhënë kësaj të fundit një pamje rrëzëllitëse dhe do rregulloj kompleksionin e fytyrës.

Përbërësit:

5 aspirina,

½ lugë me mjaltë,

1 lugë me kos.

Përgatitja:

Thërmoini aspirinat në një enë dhe shtoni në të kosin dhe mjaltin. Përzieini mirë dhe aplikoheni në fytyrën tuaj pasi ta keni ta keni larë me ujë të vakët me qëllim që t’ju hapen poret.

Mbajeni këtë maskë në fytyrë për 20-30 minuta. Më pas shpëlaheni fytyrën me ujë të pastër dhe mbylleni proçesin duke e lyerfytyrën me kremin tuaj të zakonshëm hidratues.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button