KurioziteteLajmeShendetesi

Efekti i vaksinës/ Lehtësohen masat në Angli, në Londër për herë të parë asnjë viktimë në 6 muaj

Efekti i vaksinës/ Lehtësohen masat në Angli, në Londër për herë të parë asnjë viktimë në 6 muaj

 

Për herë të parë në 6 muaj, në Londër nuk u shënua asnjë viktimë nga Covid-19 falë masave strikte dhe vaksinimit që po vijon me ritme të shpejta shkruan Bbc.

 

Pas këtij lajmi dhe uljes së rasteve me Covid-19 Anglia nis dhe lehtësimin e kufizimeve nga dita e sotme , me planin për të rihapur plotësisht vendin deri në qershor. Kryeministri Boris kërkon kujdes maksimal.

 

Kryeministri Jonson kërkon që qytetarët të jenë të kujdesshem ne maksimum, ndërsa Anglia bën hapin më të rëndësishëm drejt lehtësimit të masave kufizuese dhe bllokuese.

 

Tashmë njerëzit mund të takohen në grupe me gjashtë persona ose me dy familje duke përfshirë kopshte private si dhe sportet e organizuara në natyrë.

 

Johnson shpalli një lockdown të tretë kombëtar në Angli nga 4 janari, por tha se planifikon të procedojë përmes një mënyre të kujdesshme, por të pakthyeshme, drejt normaliteti, i ndihmuar edhe nga fushata e shpejtë e vaksinimit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button