fbpx
AktualitetLajmeShqiperia

Mbani lotët/ Vëllai i heroit Arjan Sala përlot me dedikimin: Si duron kjo zemër, u bë java pa ty o vëlla

Vëllai i Arjan Salës, heroit që sa.krifikoi veten e tij duke u futur në mes të fl.akëve për të shpëtuar 25 kolegët e tij, i ka rrë.qethur të gjithë mëngjesin e sotëm me dedikimin e tij prekës.

L.otët për të vëllain që humbi jetën brenda një magazine së qendrës tregtare, nuk kanë të ndalur.

“Zemra ime po bëhet java që nuk je me mua ”, shkruan Edmond Sala në postimin e tij, ku ka publikuar një fotografi të Arjanit.
Ndërkohë kujtojmë se trupi i paj.etë i 33-vjeçari u gjet në mes të magazinës, ku ai kishte hyrë për të shpëtuar punonjësit nga zjarri dhe për të shuar vatrën. Por fatke.qësisht nuk mundi që të dilte gj.allë nga aty.
Arjan Sala është mundur të nxirret nga magazina pas rreth 60 orësh. Ndërkohë ka qenë xhaxhai i viktimës ai i cili ka identifikuar trupin dhe më pas është dërguar në morg për të bërë ekspertizën e plotë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button