fbpx
BotaKurioziteteLajme

Lajm i mirë/ Nisin fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri, Klosi: Do ulet kosto e udhëtimit

Lajm i mirë/ Nisin fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri, Klosi: Do ulet kosto e udhëtimit

 

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka bërë të ditur se sot kanë nisur fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale, Klosi shkruan se vendosja e kësaj linje pritet të ndikojë në rritjen e numrit të turistëve dhe uljen e kostos së udhëtimit për këto vende.

Të gjithë ata që duan të udhëtojnë në Dubai, direkt nga Shqipëria, mund të zgjedhin linjën Flydubai dhe të shkoni në destinacionet e preferuara në Emiratet e Bashkuara Arabe.

“Linja Flydubai nis fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe -Shqipëri nga data 28 mars 2021. Vendosja e kēsaj linje pritet të ndikojë në rritjen e numrit të turistëve dhe uljen e kostos së udhëtimit për këto vende”,- shkruan Klosi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button