KurioziteteLajme

Zjarrfikësit e angzhuar në këtë operacion u detyruan të thyenin soletën për të hyrë brenda në magazinë.

Mbi 59 orë kërkime mes flakëve te Casa Italia, zjarrfikësit gjejnë trupin e 33 vjeçarit Arjan Sala

Forcat zjarrfikëse kanë gjetur trupin e Arjan Salës, pas më shumë se 59 orësh kërkime dhe betejë me flakët te qendra tregtare Casa Italia. 33 vjeçari u fut pasditen e 24 marsit në magazinën e objektit për të shpëtuar punonjësit nga flakët, por mbeti vetë brenda.

Rreth orës 01.40 minuta pas mesnate, forcat zjarrfikëse kanë mundur të gjejnë trupin e pajesë të shefit të sigurisë së qendrës tregtare.

Për shkak të materialeve që ndodheshin në magazinë, zjarr ishte i madh dhe temperatura dje sipas ekspertëve zjarfikës, i kalonte 1 mijë gradë celsius, ndaj ndërhyrja deri në vatrën kryesore ishte e pamundur, sepse objekti ishte në katin -1 dhe nuk kishte ventilim.

Zjarrfikësit e angzhuar në këtë operacion u detyruan të thyenin soletën për të hyrë brenda në magazinë.

Dy ditë më parë Komandanti i forcave të Tiranës Saki Sheshi, u shpreh për mediat se temperatura ishte aq e lartë saqë zjarrfikësit hidhnin ujë vazhdimisht në katet e mësipërme, që të mos shembej e gjithë godina.
Fatkeqësisht, pas 59 orësh kërkime, Arjan Sala është nxjerr i pajetë nga magazina ku hyri dhe shpëtoi të gjithë kolegët, por vetë nuk arriti të dilte.

Burimi/Newsbombe.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button