BotaKurioziteteLajme

TRAGJIKE/ Pas shpërthimit në katin e parë, shembet e gjithë ndërtesa, 8 të vdekur dhe mbi 20 të plagosur

TRAGJIKE/ Pas shpërthimit në katin e parë, shembet e gjithë ndërtesa, 8 të vdekur dhe mbi 20 të plagosur

 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kajro të Egjiptit, ku është shembur një ndërtesë.

 

Bëhet me dije se deri më tani 8 persona kanë humbur jetën ndërsa 24 janë të plagosur.

 

Dyshohet se pallati është shembur, pas një shpërthimi që ka pasur në katin e pare të një qumështorje.

 

Vazhdojnë kërkimet nën rrënoja, dhe nuk dihet ende nëse ka persona të tjerë nën to.

 

Sakaq, në vendngjarje ka mbërritur guvernatori  Khaled Abdel Aal, i shoqëruar nga forcat e mbrojtjes civile.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button