fbpx
AktualitetLajme

Tërmet në Adriatik, lëkundjet ndjehen në Kavajë

Një tërmet me magnitudë 3.5 ballë ballë u regjistria në orën 14:00 të ditës së sotme në Detin Adriatik.

Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare të Sizmiologjisë, tërmeti ka rënë në një thellësi prej 2 km dhe 25 km nga Durrësi, dhe 11 km nga Kavaja.

Lëkundjet e tërmeti janë ndjerë në zonën bregdetare, por nuk ka të dhëna për dëme materiale.

Kohët e fundit rajoni i Ballkanit është përfshirë nga tërmete të njëpasnjëshme, më të fundit janë regjistruar në Gostivar të Maqedonisë së Veriut dhe në Greqi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button