fbpx
KosovaLajmePolitika

I prekur nga Covid-19, ish-presidenti i Shqiptar shtrohet në spital, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

I prekur nga Covid-19, ish-presidenti i Shqiptar shtrohet në spital, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore
I prekur nga Covid-19, ish-presidenti i Kosovës shtrohet në spital, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu është prekur nga koronavirusi.

Mediat kosovare bëjnë me dije se Sejdiu është prekur nga Covid-19 dhe është shtruar në spitalin Infektiv në Kosovë.
Mësohet se gjendja shëndetësore e Sejdiut dhe gruas së tij për momentin është e qëndrueshme dhe se po trajtohen me terapitë adekuate për ta luftuar këtë sëmundje.
Deri më tani, numri total i rasteve pozitive është 86.194 raste nga 405.798 persona të dyshuar me koronavirusin në Kosovë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button