Lajme

Covidi i merr jetën në moshën 21-vjeçare studentit të mjekësisë nga Librazhdi

Emiljano Tola student i vitit të tretë në Fakultetin e Mjekësisë ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me virusin Covid-19. Tola 21-vjeç me origjinë nga Librazhdi mësohet se ka qenë i shtruar në një prej spitaleve COVID ku dhe e humbi betejën me virusin ditën e sotme.

Edhe faqja zyrtare në “Facebook”, e Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë, i ka kushtuar një shkrim vdekjes së 21-vjeçarit, duke i shprehur ngushëllimet e tyre familjarëve për këtë humbje të madhe.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button