fbpx
KurioziteteLajmePolitika

Basha: Reforma energjitike e Ramës ka dështuar. Parlamentarizmi s’është fuqizuar

Basha: Reforma energjitike e Ramës ka dështuar. Parlamentarizmi s’është fuqizuar

 

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme me një “Instastory”, përmes së cilit ka publikuar një ndër 100 dështimet sipas tij të qeverisë Rama.
Teksa na ndajnë 28 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Basha në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me një premtim të Ramës për fuqizimin e parlamentarizmit dhe përmirësimin e hartimit të legjislacionit.
Më pas ai e ka dhënë vetë përgjigjen duke thënë se nuk e ka mbajtur këtë premtim.
Basha në fund shtoi që sipas “Reporter.al”, parlamenti ka kryer 154 ndryshme ligjore me urgjencë dhe pa konsultim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button