fbpx
KurioziteteLajme

Tom Doshi i përgjigjet ambasadores Kim: Jam njeriu kyç që reforma në drejtësi kaloi në parlament

Tom Doshi i përgjigjet ambasadores Kim: Jam njeriu kyç që reforma në drejtësi kaloi në parlament
Kreu
Partisë Socialdemokrate e Shqipërisë Tom Doshi i është përgjigjur ambasadores amerikane Yuri Kim në lidhje me deklaratat e saj kundër kandidimit të tij për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë hapjes së fushatës elektorale në kryeqytet, Doshi tha se është mbështetës i Amerikës dhe njeriu kyç që reforma në drejtësi kaloi në Parlament.
“Unë jam një mbështetës i Amerikës dhe punën më të madhe që kanë bërë Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shqiptarët është reforma në drejtësi. “Në këtë reformë, unë jam njeriu kyç, që kjo reformë kaloi në parlament”, tha Doshi.
Ai shprehu bindjen se me kandidatët që përfaqëson, PSD do të jetë forcë e tretë politike në këto zgjedhje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button