fbpx
KurioziteteLajme

A e dini se Marin Mema është djali i gazetares së njohur (Foto)

A e dini se Marin Mema është djali i gazetares së njohur (Foto)
Një prej gazetarëve më të dashur në Shqipëri dhe shume popullor per publikun shqiptar, Marin Mema eshte tashme i njohur per emisionet qe ai ben de temat qe trajton për sa i përket historisë dhe trashëgimisë shqiptare.
Por mesohet se ne familjen e tij nuk është i vetmi Marini që është gazetar, madje i talentur. Kjo thuhet pasi Marin Mema është djali i një gazetareje shumë të njohur, sic eshte Briseida Mema, e cila ka punuar dhe punon si korre spondente e Afp-së në Shqipëri.
Pra MArini ka ngjare pikerisht nga nena e tij per pasionin ndaj gazetarise.Nëna e Marin Memës ka fituar edhe urdhrin e Kalorësit të Legjionit të Nderit për punën e saj dhe mesa duket kete talent e ka trasheguar tek i biri i cili ka shume ndjeekes,ditorja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button