fbpx
KurioziteteLajme

La pas vetes bijen, bashkëshorten, nderron jete nga covid aktori i njohur shqiptar

La pas vetes bijen, bashkëshorten, nderron jete nga co.vid aktori i njohur shqiptar
Covid-19 i mori jetën edhe aktorit të njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Luran Ahmeti.
Aktori i njohur Luran Ahmeti 45-vjeçar ishte i shtrirë për një kohë në Klinikën Infektive në Shkup, por sërish nuk arriti ta përballojë sëmundjen.
Ahmeti la pas vetes bijen, bashkëshorten, një motër dhe prindërit dhe një karrierë të bujshme artistike.
Ka qenë aktor i Teatrit Shqiptat të Shkupit, por ka marrë pjesë edhe në produksione filmike. Ishte pjesë e dhjetëra filmave, përfshi edhe filmin më të suksesshëm në kinematografinë turke “Lugina e ujqërve”.
Ai luajti edhe në serialin e njohur Sulltani i Madhërishëm.
Në Kosovë ishte i njohur si profesori në serialin
O sa mire!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button